czwartek, 10 lutego 2011

Turysta z Androidem

Zaczynam właśnie Wintercamp 2011. Właściwie to już 10 godzin temu wsiadłem w PKS do Nowego Targu, ale teraz jestem na początku żółtego szlaku na Turbacz i za chwilę ruszam.

Dzięki telefonowi z systemem Android, mimo braku komputera mogę wysłać tą notkę. Wszystko za sprawą programu Blogger, choć również dla Wordpressa znajdziemy odpowiedni program.
Ale dostęp do internetu i blogu to nie wszystko, co daje mi mój telefon. Wyposażony jest w moduł GPS, co również otwiera szerokie możliwości.

Pierwsza to oczywiście nawigacja turystyczna, dzięki programowi Trekbuddy. Przygotowałem sobie wcześniej mapę rejonu w który jadę i wgrałem na kartę (możnaby raz wrzucić cały kraj, ale szczegółowa mapa byłaby ogromna i nie zmieściła na karcie 2gb, którą na razie dysponuje). Gdy będę na miejscu wystarczy, że uruchomie program i na bierzaco mogę śledzić swoją pozycję na szlaku.

Kolejne interesujące oprogramowanie to Glympsy. Również korzysta z GPSa, i pozwala pokazać znajomym swoją bieżącą pozycję. Mogą ją śledzić na mapie wraz z prędkością poruszania. A ja że swojej strony widzę ten sam zestaw danych, plus informacje ile osób mnie śledzi. Jak w amerykańskich filmach :)

1 komentarz:

 1. Witam Szanownego Kolege,

  Niedawno skonczylam moja pierwsza aplikacje na androida: Instant Panorama. Rysuje ona panoramki i nazywa wszystkie widoczne szczyty.
  Jestem Ciekaw, co szanowny Pan Kolega o niej sadzi.
  Wiecej informacji (niestety na razie tylko w jezyku angielskim) mozna znalezc tu: http://www.instantpanorama.com/

  Jezeli jest kolega zainteresowany, to moge przeslac darmowa wersje. Prosze o kontakt na stronie: http://www.instantpanorama.com/contact.php

  Z powazaniem,
  Krzysiek

  OdpowiedzUsuń